Close

Termos ze szklanym wkładem THERMOS ECLIPSE 1.8L - Grafitowy / Szary

186882

THERMOS ECLIPSE 1.8L to duży termos z tradycyjnym, szklanym wkładem o doskonałych parametrach izolacyjnych, który utrzymuje ciepło do 12 godzin, a zimno do 24 godzin.

Więcej szczegółów

125,00 zł

Ilość:

Wysyłka: do 24 godzin
Koszt dostawy:

GOTRA.pl zapewnia darmową dostawę swoim Klientom na terenie Polski przy wpłacie na konto lub poprzez szybki przelew (Przelewy24):

- dla wszystkich zamówień o wartości powyżej 79 zł darmowa wysyłka Paczkomatem InPost
- dla wszystkich zamówień o wartości powyżej 99 zł darmowa wysyłka Paczkomatem InPost, kurierem lub Pocztą Polską

W innych przypadkach koszty dostawy wynoszą:

PACZKOMAT INPOST

  • przedpłata - 8 zł
  • pobranie - 12 zł

KURIER INPOST

  • przedpłata - 9 zł
  • pobranie - 12 zł

Paczka Pocztowa priorytetowa / Paczka 24

  • przedpłata - 10 zł
  • pobranie - 12 zł

Odbiór osobisty (zawsze 0zł)

  • Łódź, ul. Brukowa 28 (Poniedziałek - Piątek w godzinach 9 - 16:30)


więcej informacji o dostawie

  • Gwarancja na produkty

Na wszystkie produkty kupione w naszym sklepie przysługują Ci uprawnienia z tytułu wad stanowiących o niezgodności towaru z umową przez okres 2 lat od daty zakupu.

  • Zwrot produktów ​

Jeżeli chcesz zwrócić towar masz na to 14 dni od daty otrzymania towaru. Nie musisz podawać powodu zwrotu. Wystarczy, że wypełnisz formularz zwrotu odstąpienia od umowy. Więcej informacji na ten temat w linku (kliknij i sprawdź).

Oferujemy możliwość bezpłatnej i szybkiej odsyłki zwracanego towaru w ramach usługi szybkiezwroty.pl

Oryginalny termos marki THERMOS®, której wieloletnie doświadczenie pozwoliło na wyprodukowanie termosów o przemyślanej, ergonomicznej i dopracowanej konstrukcji.

Model Eclipse to duży termos z tradycyjnym, szklanym wkładem o doskonałych parametrach izolacyjnych, który utrzymuje ciepło do 12 godzin, a zimno do 24 godzin.

Marka THERMOS® stosuje technologię wysokiej próżni - pomiędzy ściankami znajduje się bardzo niewielka liczba cząsteczek powietrza, które mogą być przewodnikiem ciepła.

Korpus wykonany z tworzywa, które nie zawiera szkodliwego dla naszego zdrowia Bisfenolu A, a także jest wolne od innych szkodliwych substancji. Produkty marki THERMOS® są BPA free.

Specjalnie zaprojektowany, szczelny korek z praktycznym pojemnikiem na cukier/torebki herbaty pozwala ma łatwe nalewanie do kubka bez konieczności całkowitego odkręcania (wystarczy przekręcić korek nakrętki, by otworzyć lub zamknąć termos). Nakrętka termosu pełni rolę kubka (w zestawie 2 kubki). Termos posiada solidny, wygodny uchwyt.

Termos Eclipse świetnie sprawdzi się także podczas całodniowych wycieczek, górskich wędrówek, na zimę, nad morzem, na biwaku, w podróży samochodem, pociągiem, autokarem i wszędzie tam gdzie potrzebują Państwo gorącego lub zimnego napoju.

Specyfikacja produktu

Kolor Grafitowy
Materiał obudowa z tworzywa sztucznego, szklany wkład
Powierzchnia matowa
Wymiary (wys. x śred.) 38 x 12.5 cm
Pojemność 1.8 litra
Zdolność utrzymywania ciepła do 12 godzin
Zdolność utrzymywania zimna do 24 godzin
Waga 915 g
Gwarancja 24 miesiące

Wynaleziona w 1892r przez Sir James Dewar'a, naukowca z Uniwersytetu Oxford'a, "próżniowa butelka" została po raz pierwszy wyprodukowana do celów komercyjnych w 1904r, przez dwóch niemieckich szklarzy, którzy założyli firmę THERMOS® GmbH. Na zorganizowany przez nich konkurs na nazwę dla nowego produktu napłynęło sporo propozycji, ale wygrała nazwa pewnego dżentelmena z Monachium, który zaproponował nazwę "Thermos", jako słowo pochodzące z greckiego 'Therme' co znaczy ciepło.

W 1907r THERMOS® GmbH sprzedał prawa do nazwy trzem osobnym firmom: Amerykańskiej firmie Thermos Bottle Company z Nowego Yorku, firmie Thermos Limited z Anglii oraz Thermos Bottle Co. Ltd. z Kanady. Firmy te rozwinęły ideę próżniowej butelki po tym, jak została ona użyta w kilku znanych z tamtych czasów ekspedycjach np.: E.H. Shackleton's wyprawa na Biegun Południowy, wyprawa Roberta E. Peary's do Arktyki czy ekspedycja pułkownika Roosevelta do Mombassy oraz do serca Afryki w Kongo z Richardem Harding Davisem. THERMOS® towarzyszył nawet braciom Wright podczas ich pierwszego lotu balonem.

Technologiczny przełom został osiągnięty przez firmę w 1911r, kiedy po raz pierwszy zaprezentowała maszynę do produkcji szklanych wkładów (które do tej pory były wytwarzane ręcznie). Nawet dziś THERMOS® jest światowym liderem w technologii próżniowych szklanych wkładów.

Nowy typ szkła pod nazwą Pyrex® i technologia podwójnych ścianek zaowocowały w 1928r produktem o pojemności 28 galonów (106 litrów!), który stał się bardzo popularny w latach 1928-1929 we wszystkich lodziarniach oraz sklepach rybnych do czasu rewolucji z spowodowanej wynalezieniem lodówki, co firmy omalże nie doprowadziło do bankructwa.

old-1.jpgold-2.jpg


Kiedy wybuchła II wojna światowa, wszystkie możliwości produkcyjne firmy THERMOS® w Anglii zostały zaprzęgnięte do produkcji dla wojska. Za każdym razem, gdy w powietrze ruszały tysiące pilotów, razem z nimi wylatywały tysiące termosów. W ten oto sposób po zakończeniu wojny, THERMOS® ze swoimi termosami był już popularny na całym świecie.

Do 1957r THERMOS® ze swoją próżniową technologią był znany głównie w branży spożywczej do przechowywania napojów i żywności. Teraz udowadniał swą przydatność w ośrodkach naukowych, medycynie i przemyśle. Wykorzystywany w przemyśle pomiarowym, energetycznym, samolotowym oraz przy przewidywaniu pogody. Znalazł zastosowanie także do przewozu rybek akwariowych, krwi, osocza czy insuliny.

W 1966r to firma THERMOS® wprowadziła pierwszą próżniową butelkę wykonaną ze stali. Ten produkt zrewolucjonizował rynek ciepłych i zimnych napojów na całym świecie.

Obecnie THERMOS® liczy sobie prawie sto lat i kontynuuje tradycje
tworzenia gorących pomysłów, świeżych idei i bycia cool :)
Close