Close

Kategorie

Producenci

Lista produktów producenta: THERMOSWynaleziona w 1892r przez Sir James Dewar'a, naukowca z Uniwersytetu Oxford'a, "próżniowa butelka" została po raz pierwszy wyprodukowana do celów komercyjnych w 1904r, przez dwóch niemieckich szklarzy, którzy założyli firmę THERMOS® GmbH. Na zorganizowany przez nich konkurs na nazwę dla nowego produktu napłynęło sporo propozycji, ale wygrała nazwa pewnego dżentelmena z Monachium, który zaproponował nazwę "Thermos", jako słowo pochodzące z greckiego 'Therme' co znaczy ciepło.

W 1907r THERMOS® GmbH sprzedał prawa do nazwy trzem osobnym firmom: Amerykańskiej firmie Thermos Bottle Company z Nowego Yorku, firmie Thermos Limited z Anglii oraz Thermos Bottle Co. Ltd. z Kanady. Firmy te rozwinęły ideę próżniowej butelki po tym, jak została ona użyta w kilku znanych z tamtych czasów ekspedycjach np.: E.H. Shackleton's wyprawa na Biegun Południowy, wyprawa Roberta E. Peary's do Arktyki czy ekspedycja pułkownika Roosevelta do Mombassy oraz do serca Afryki w Kongo z Richardem Harding Davisem. THERMOS® towarzyszył nawet braciom Wright podczas ich pierwszego lotu balonem.

Technologiczny przełom został osiągnięty przez firmę w 1911r, kiedy po raz pierwszy zaprezentowała maszynę do produkcji szklanych wkładów (które do tej pory były wytwarzane ręcznie). Nawet dziś THERMOS® jest światowym liderem w technologii próżniowych szklanych wkładów.

Nowy typ szkła pod nazwą Pyrex® i technologia podwójnych ścianek zaowocowały w 1928r produktem o pojemności 28 galonów (106 litrów!), który stał się bardzo popularny w latach 1928-1929 we wszystkich lodziarniach oraz sklepach rybnych do czasu rewolucji z spowodowanej wynalezieniem lodówki, co firmy omalże nie doprowadziło do bankructwa.old-1.jpgold-2.jpg


Kiedy wybuchła II wojna światowa, wszystkie możliwości produkcyjne firmy THERMOS® w Anglii zostały zaprzęgnięte do produkcji dla wojska. Za każdym razem, gdy w powietrze ruszały tysiące pilotów, razem z nimi wylatywały tysiące termosów. W ten oto sposób po zakończeniu wojny, THERMOS® ze swoimi termosami był już popularny na całym świecie.

Do 1957r THERMOS® ze swoją próżniową technologią był znany głównie w branży spożywczej do przechowywania napojów i żywności. Teraz udowadniał swą przydatność w ośrodkach naukowych, medycynie i przemyśle. Wykorzystywany w przemyśle pomiarowym, energetycznym, samolotowym oraz przy przewidywaniu pogody. Znalazł zastosowanie także do przewozu rybek akwariowych, krwi, osocza czy insuliny.

W 1966r to firma THERMOS® wprowadziła pierwszą próżniową butelkę wykonaną ze stali. Ten produkt zrewolucjonizował rynek ciepłych i zimnych napojów na całym świecie.Obecnie THERMOS® liczy sobie prawie sto lat i kontynuuje tradycje
tworzenia gorących pomysłów, świeżych idei i bycia cool :)
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Close